“Popüler felsefede yılın en orijinal ve bilgilendirici kitabı… bir insanla hayvan arasında oluşabilecek bağın harika bir portresini çiziyor”

Julian Baggini, Financial Times

 Yazarımız Mark Rowland 27 yaşında genç bir felsefe profesörüyken kendisine yavru bir kurt alır. Brenin adlı bu kurt, hareketli ve yaramaz gençlik  döneminde her tarafı altüst ettiği için, Mark onu üniversitedeki felsefe derslerine de götürmek durumunda kalır. Böylece bu ikili hayatı paylaşmaya,  birbirlerine gerçek anlamda hayat arkadaşlığı etmeye başlar.

 Rowland, Filozof ve Kurt’ta Brenin’in gençliğinden başlayıp 11 yıl sonraki ölümüne kadar süren dostlukları boyunca sevgi, mutluluk, varoluş hakkında  öğrendiklerini, bir felsefe profesörünün gözünden anlatıyor.

 “Filozof ve Kurt, hayatımdaki en yoğun okuma deneyimlerinden biri oldu. Beni kendisine çekmeyen, bir durup düşünmemi sağlamayan tek bir cümlesi yoktu. -Jeffrey Masson, yazar

 “Rowlands, hayvan olmanın ne demek olduğuna bakarak insan olmanın ne demek olduğuna dair yeni bir anlayış getiriyor” -James Carney, Sunday   Business Post

“Rowland’ın hatıratı hayat dolu, sürükleyici, duygu ve düşüncelerle işlenmiş” - Mark Vernon, TLS

 

 

 

  Kitap Adı       :  Filozof ve Kurt

  Türü               :  Roman          

  Ebatlar           : 13,5X21                                            

 Sayfa              : 240                                     

 Fiyatı              :  20  TL       

 Yazar Adı       :  Mark Rowlands

 Kağıt               : Kitap Kağıdı

 ISBN               : 978-605-9902-08-3

 

     

 

 

 

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Okunma 1309 defa

Merkez Mh. Kocamansur Sk. No:6/4

Şişli-İstanbul

info@mayayayinlari.com