Toplumsal gerçekçi yazar Alâ El Asvani, Yakupyan Apartmanı’nda, 90’lı yılların Mısır’ında birbirinden farklı insanların bir araya geldiği bir apartmanı, arka plandaysa o dönemin sosyal yapısını anlatıyor. Bir zamanlar seçkin ve gösterişli olsa da gün geçtikçe Kahire’nin kirli havası ve koşturmacası içinde çürüyüp giden Yakupyan Apartmanı’nın ve sakinlerinin hikâyeleriyle birlikte, aslında tüm insanlığın kusurlu ve kırılgan taraflarını ele alıyor.

 

Kendini “kadın bilimi” uzmanı ilan eden eski bir aristokrat, tutkulu bir genç kadın, köktenciliğe meyilli bir öğrenci, bir polise amansızca tutulmuş bir gazeteci, Kuran’ın emirlerini kendi çıkarları doğrultusunda çarpıtmaktan çekinmeyen bir siyasetçi…

 

Yakupyan Apartmanı, yayımlandığı dönemde ülkesinde çok ciddi tartışmalara yol açmış, en çok okunan ve en çok dile çevrilen Arapça romanlardan biri olmuştur. 2006 tarihli sinema uyarlaması, Mısır sinemasının en büyük bütçeli filmlerindendir; uluslararası sinema festivallerinde gösterilmiş ve pek çok ödül almıştır.

 

 

 

 

Kitap Adı       :  Yakupyan Apartmanı

Türü               :  Roman

Ebatlar           : 13,5x21                                           

Sayfa              : 264                                         

Fiyatı              :  20  TL       

Yazar Adı       : Alâ El Asvani

Kağıt               : Kitap Kağıdı

ISBN               : 978-605-9902-50-2

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Okunma 1209 defa

Merkez Mh. Kocamansur Sk. No:6/4

Şişli-İstanbul

info@mayayayinlari.com