Elinizdeki kitap çağların süzgecinden geçmiş ve insanları yüzyıllar boyunca özel hayatta ve iş hayatında nasıl başarılı olunabileceği konusunda aydınlatmış bir felsefe kitabıdır. İspanyol Cizvit papazı Baltasar Gracián tarafından 17. yüzyılda yazılan bu “yaşama sanatı rehberi” hepimize arkadaşlık, liderlik, duygu yönetimi gibi son derece önemli konularda yol gösteriyor. Ayrıca bizlere başarı ve ahlak arasında seçim yapmadan, hem ahlaklı hem de başarılı olmanın ipuçlarını veriyor. 

Edebiyat ve felsefe tarihçileri tarafından Hsün Tsu’nun (Sun Tzu) Savaş Sanatı, Machiavelli’nin Hükümdar ve Lao Tse’nin Erdem Kitabı gibi kitaplarıyla eşdeğer tutulan bu anıtsal eser, aydınlanma ve ilerleme üzerine kafa yoran herkese bir ömür boyu eşlik etmek üzere hazırlanmıştır. Yaşadığı dönemde üstleri tarafından pek de onaylanmayan vaazlar vermiş olan Baltasar Gracián, ilk kitaplarında takma adlar kullanmışsa da AKILLI YAŞAMA SANATI’nı her şeyi göze alarak kendi adıyla yayımlatmıştır.

Schopenhauer, Nietzsche ve André Gide gibi düşünürler tarafından baş tacı edilen AKILLI YAŞAMA SANATI birçok dile çevrildi. İngilizce çevirisi 1992’de Washington Post’un çok-satanlar listesinde iki hafta kaldı ve toplam 200.000 adet sattı. Sizin de bu kitabı ilgiyle okuyacağınıza inanıyoruz. 

 “Tamamıyla eşsiz! Hayatın her döneminde başvurulması gereken bir kitap.” – Schopenhauer 

“Avrupa kültürü ahlaki zekâ konusunda bundan daha iyi ve karmaşık bir eser üretmemiştir.” - Nietzsche

“Hayranlık uyandırıcı derecede zekice!” – André Gide

Kitap Adı       : Akıllı Yaşama Sanatı

Türü               : Felsefe                 

Ebatlar           : 21X13,5                                            

Sayfa              : 160                                                  

Fiyatı              : 14  TL       

Yazar Adı       : Baltasar Gracian

Kağıt               : Kitap Kağıdı

ISBN               :  978-605-5675-45-5

Öğeyi Oyla
(3 oy)
Okunma 3392 defa

Merkez Mh. Kocamansur Sk. No:6/4

Şişli-İstanbul

info@mayayayinlari.com