İnsanı Tanıma Sanatı (Hasarlı)

44,00 110,00 

Bir bireysel psikoloji klasiği sayılan bu kitap, bugün de kendimizi ve toplumdaki rolümüzü daha iyi anlamanın yolunu gösteriyor.

Stokta

Bir bireysel psikoloji klasiği sayılan bu kitap, bugün de kendimizi ve toplumdaki rolümüzü daha iyi anlamanın yolunu gösteriyor. Biz neyiz? Doğamız ve dünyadaki rolümüz nedir? Nereye gidiyoruz? İnsanı Tanıma Sanatı’nı bu kadar önemli ve faydalı kılan, bu temel soruların arkasındaki psikodinamiktir. Uzun süredir bireysel psikolojinin el kitabı olarak kabul edilen bu kitap, kendi davranışlarımızdan sorumlu ve onu değiştirebilecek karar verici varlıklar olduğumuz inancı da dahil olmak üzere Alfred Adler’in çalışmalarının ana temalarını tanıtıyor.

 

Viyana’daki Halk Enstitüsü’nde bir yıl boyunca dinleyicilere verilen derslere dayanan kitap, bireylerin hatalı davranışlarının sosyal ve toplumsal uyumu nasıl etkilediğine dikkat çekiyor; bireylere hatalarını fark etmeyi öğretmeyi ve onlara ortak yaşama uyumlu olmayı nasıl başarabileceklerini göstermeyi amaçlıyor.

 

Alfred Adler, Freud ve Jung ile birlikte modern psikolojinin kurucularından biridir. Kişilik çalışmasına bütüncül bir yaklaşımla yaklaşması, bireylere sosyal bağlamları içinde ve eşit bir temelde bakması, çalışmalarını bugün de son derece önemli kılıyor.

 

 

 

 

 

 

SKU: 9786258361148-1
Kategoriler:,
Etiketler:, , ,
Yazar

ISBN

978-625-8361-14-8

Ebat

13 × 19,5 cm

Sayfa sayısı

288

Kapak türü

Karton Kapak

Çeviren

İnönü Korkmaz

Editör

Ayşe Göç

Katkıda Bulunanlar

Tarkan Togo

Orijinal Adı

Understanding Human Nature

Yayın Yılı

Kasım 2022

Kullanıcı Yorumları

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun “İnsanı Tanıma Sanatı (Hasarlı)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir