Kleopatra’nın Gölgeleri

147,00 

Unutulmuş Kız Kardeşlerinin Gözünden Kleopatra Destanının Bilinmeyen Başlangıcı

Kleopatra’nın Gölgeleri

İskender’in soyundan gelen Kral Ptolemaios’un parlak zekâlı kızı Arsinoe, bir gün kan ağlayan heykeller gördüğü uğursuz bir rüyadan uyanıp kendini çok daha kötü bir gerçekliğin içinde bulur. Korkunç bir darbe olmuştur ve hem çok sevdiği ablası Kleopatra hem de kayıtsız babası tarafından terk edilmiş bir halde sarayda yapayalnız kalmıştır. Arsinoe’nin üvey ablası Berenike tahtı ele geçirmiş ve kana susamış bir kraliyette hüküm sürmeye başlamıştır.

Arsinoe’nin bu tuhaf yeni dünyada tutunma çabası, onu saraydan çıkarıp savaştan harap olmuş İskenderiye sokaklarına götürür. Bu esnada Kraliçe Berenike, ölümün eşiğindeki zalim annesi, iki kocası ve babasının sürgünden dönme tehlikesiyle mücadele etmektedir. Babaları Ptolemaios ve Kleopatra, Roma ordusuyla şehrin kapılarına dayandığında Arsinoe bir seçim yapmak zorundadır, Berenike ise tahtını korumak için büyük bir savaşla karşı karşıya kalır.

Emily Holleman’ın cesur ve büyüleyici romanı Kleopatra’nın Gölgeleri, ihanetlerle dolu bir Mısır hanedanını ve antik dünyayı nefes kesici bir şekilde tasvir ediyor.

“Holleman tehlikelerle dolu antik bir dünyayı tüm ayrıntılarıyla yeniden canlandırıp sıradışı bir soydan gelen kadınların hayatlarına ve onların iktidar yolunda giriştikleri gözü pek ve aleni mücadelelere ışık tutuyor.”

– Kara Cooney, Yazar

SKU: 9786059902625
Kategoriler:,
Etiketler:, , ,
ISBN

978-605-9902-62-5

Ebat

13,5 x 21

Sayfa Sayısı

320

Liste Fiyatı

210 TL

Yazar

Çeviren

Peren Demirel

Editör

Selin Saraçoğlu Bayraklı

Katkıda Bulunanlar

Gülay Tunç, Mehmet Büyükturna

Orijinal Adı

Cleopatra’s Shadows

Kullanıcı Yorumları

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun “Kleopatra’nın Gölgeleri”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir