Victoria Evleri

91,00 

Renklendirmeniz İçin

Bu kitabı açtığınızda kendinizi, Victoria Dönemi mimarisinin ve iç dekorasyonunun gösterişli dünyasında bulacaksınız. III. John Philip Sousa’nın nostaljik giriş yazısıyla büyülenecek, Daniel Lewis’in orijinal illüstrasyonlarıyla, bir Victoria evinin mobilyalarını, renk şemalarını ve engin dekorasyonunu yeniden yaratmaya davet edileceksiniz.

Bir eve ait her ayrıntıyı içeren bu tur, bu güzel ve otantik illüstrasyonlarla, evin dışını, çatı katını, ön girişi, oturma odasını, kütüphaneyi, yemek odasını, mutfağı, üç yatak odasını, tuvaleti de içeren bir banyoyu ve bodrum katını tasvir etmektedir. Ayrıca, çardak bulunan bir bahçe de iki sayfa halinde gösterilmiştir.

Victoria Dönemi’nin geleneksel evleri, çoğunlukla birkaç mimari stil bir araya getirilerek döşenmiştir ve burada göreceğiniz ev, sade bir İtalyan tarzı dış cepheyle, İkinci Krallık dönemi özelliği olan sağrılı çatı ve çatı pencerelerini harmanlamıştır. Bu evlerde sıklıkla görülen diğer stiller ise, Kraliçe Anne stili, Romanesk görünüm, Carpenter Gotik ve Stick ya da Eastlake stilleridir.

Kristin Helberg’in kapsamlı bir araştırma sonucunda hazırladığı ve her illüstrasyona eklediği bilgilendirici metinler, mobilyalar ve mimari detayları yorumluyor ve bu dönemin günlük yaşamına ilişkin tarihsel arka planı kavramamızı sağlıyor.

SKU: 9786059902373
Kategoriler:, ,
Etiketler:,
Yazan

Marty Noble

ISBN

978-605-9902-37-3

Sayfa Sayısı

48

Kapak Türü

Karton Kapak

Kullanıcı Yorumları

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun “Victoria Evleri”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir