Yaşamın Anlamı ve Amacı

122,00 

Kişinin kendisine, motivasyonlarına ve her bireyin topluma benzersiz katkısının önemine ilişkin farkındalığı artırmak için yön ve bilgece öğütler sunan ilham verici bir çalışma…

Yaşamın Anlamı ve Amacı

 

Yaşamın Anlamı ve Amacı, davranışlarımızın nedenleri ve daha iyiye doğru değişmenin yolları hakkında daha fazla şey öğrenmek için basit ve sağduyulu bir sistem sunuyor. Adler, olumsuz inançlarımızın bizi nasıl engellediğini keşfetmenin yanı sıra bu düşüncelerden kurtulmak için işe yarar araçlar da ortaya koyuyor. Bireysel benzersizliğin ve yaratıcı yeteneğin yanında sağduyunun da önemini vurgulayan Adler, sonuç hakkında endişe etmeden hedeflerimize doğru nasıl ilerleyeceğimizi gösteriyor. Kişinin değerinin nihai başarıya değil, kişinin elinden gelenin en iyisini yapmasına bağlı olduğunu söyleyen Adler’e göre önemli olan sahip olduğumuz yetenek ve avantajlar değil, bize verilenle neler yaptığımızdır.

 

Başkalarına hizmet etmenin bireysel iyileşme ve büyümede kilit rol oynadığına dikkat çeken Adler, ortak iyiye katkıda bulunma sorumluluğumuzun altını çiziyor. Hem insanlığın geleceği için ideal bir vizyon hem de bu geleceğin gerçekleşmesine katkıda bulunmamıza yardımcı olacak yöntemler sunuyor.

 

Alfred Adler, Freud ve Jung ile birlikte modern psikolojinin kurucularından biridir. Kişilik çalışmasına bütüncül bir yaklaşımla yaklaşması, bireylere sosyal bağlamları içinde ve eşit bir temelde bakması, çalışmalarını bugün de son derece önemli kılıyor.

 

Yazar

ISBN

978-625-8361-17-9

Ebat

13,5 × 19 cm

Sayfa sayısı

264

Liste Fiyatı

175 TL

Kapak türü

Karton Kapak

Çeviren

İnönü Korkmaz

Editör

Melda Uytun

Katkıda Bulunanlar

Tarkan Togo

Orijinal Adı

What Life Should Mean to You?

Yayın Yılı

Ocak 2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun “Yaşamın Anlamı ve Amacı”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir