Mark Twain Aforizmalar

66,00 

Lanetlenmiş İnsan Irkı İçin Bir Rehber

Bu kitap, ince zekâsı, hazırcevaplığı ve yaratıcı mizahıyla daima en çok sevilen ve en çok okunan yazarlardan olan Mark Twain’in kitaplarından, yazışmalarından ve konuşmalarından derlenmiş yüzlerce aforizmayı bir araya getiriyor.

Mark Twain’den iyi bir yaşam için yararlı ipuçları

Bu kitap, ince zekâsı, hazırcevaplığı ve yaratıcı mizahıyla daima en çok sevilen ve en çok okunan yazarlardan olan Mark Twain’in kitaplarından, yazışmalarından ve konuşmalarından derlenmiş yüzlerce aforizmayı bir araya getiriyor. Twain’in mutluluk, kitaplar, çocuklar, kediler, din, eğitim, tecrübeler, sağlık, cennet-cehennem, insanlık gibi pek çok farklı konu hakkındaki saptamaları, fikirleri ve yorumlarından oluşan bu kitap, tüm zamanların insanlarına atfedilmiş bir yergidir.

 

Twain ilk gerçek Amerikan yazarıdır, hepimiz onun varisleriyiz.  –William Faulkner

Amerikan edebiyatı Twain’in Huckleberry Finn’i yazmasıyla başladı; ondan önce bir şey yoktu, sonrasında da daha iyisi gelmedi.   – Ernest Hemingway

 

Faulkner ve Hemingway’in bahsettiği Twain’i ve onun zekâsını, nüktedanlığını ve eleştirel yanını en iyi anlatacak şey, onun aforizmalarıdır. Elinizdeki kitap da Twain’in hemen hemen bütün aforizmalarını bir araya getiren tek çalışmadır.

 

 

SKU: 9786059902564
Kategoriler:,
Etiketler:, ,
Yazan

Mark Twain

ISBN

978-605-9902-56-4

Ebat

13 x 19,5

Sayfa Sayısı

136

Kapak Türü

Karton Kapak

Kullanıcı Yorumları

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun “Mark Twain Aforizmalar”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir