Para

200,00 

Deniz Kabuğundan Sanal Paraya

Kültürel antropolog ve araştırmacı Jack Weatherford, bu kitabında parayla olan ilişkimizin tarihsel dönüşümünü inceliyor.

Stokta yok

Daha ilkel çağlarda ödeme aracı olarak kullanılan deniz kabuklarından günümüzde kullandığımız kredi kartlarına kadar paranın biçiminin tarihsel süreçteki değişiminin yanı sıra Timbuktu pazarlarından New York Borsası’na paranın coğrafi yayılımını gözler önüne seriyor. Ayrıca paranın ülkeleri, uluslararası ilişkileri, sosyal, siyasal ve kültürel hayatımızı nasıl derinden etkilediğini ve etkilemeye devam edeceğini ortaya koyuyor.

Para ilk olarak nerede ve ne zaman ortaya çıktı? Paradan önce ödeme aracı olarak hangi nesneler kullanılıyordu? Tapınak Şövalyelerinin bankacılık tarihinde nasıl bir önemi oldu? Bankacı aileler Rönesans’ı nasıl etkiledi? Oz Büyücüsü’nün parayla ve bankacılıkla ne ilgisi vardı?

 

Zaman içinde paranın anlamının ve kullanılma şeklinin geçirdiği müthiş dönüşümü merak ediyorsanız okumanız gereken kitap tam olarak bu.  – Charles R. Schwab

Weatherford, paranın insan ilişkilerini nasıl şekillendirdiğini bir kültürel antropoloğun geniş bakış açısıyla ele alıyor.  –Publishers Weekly

SKU: 9786057605009
Kategoriler:, ,
Etiketler:, ,
ISBN

978-605-7605-00-9

Ebat

13,5 x 21 cm

Sayfa Sayısı

304

Yazar

Kullanıcı Yorumları

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun “Para”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir